Rawa Gra Szanty

Rawa Maz. szanty

14 i 15 lipca w Rawie Mazowieckiej zapowiada się niezwykle interesująco. A to za sprawą dwudniowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej, Turystycznej i Studenckiej „Rawa Gra Szanty”, który odbędzie się wówczas nad zalewem Tatar w Rawie Mazowieckiej.

W tym roku festiwal potrwa dwa dni (piątek, sobota) podczas których odbędzie się konkurs o Złotą Szeklę Burmistrza Rawy Mazowieckiej dla najlepszego zespołu festiwalowego. Początek imprezy w piątek o godz. 19.30. Wystąpią: Mechanicy Shanty, Syndrom Beczki (laureat I nagrody z ubiegłego roku), Tomasz „Grom” Paciorek, Projekt Laureaci. W sobotę początek o godz. 20.00. Tego dnia wieczór uświetnią: Caryna, North Cape, Lubelska Federacja Bardów, Mietek Folk.
Nad zalewem podczas trwania Festiwalu „Rawa Gra Szanty” 15 lipca rozpocznie się również gra terenowa. Udział może wziąć każdy, indywidualnie lub zespołowo (do 3 osób). Każdy z zespołu graczy na początku rozrywki dostanie specjalnie przygotowaną kartę startową, na której będą umieszczone różne zagadki. Teren miasta stanie się planszą do gry, po której poruszać się będą rywalizujące ze sobą drużyny. Celem gry będzie odwiedzając różne miejsca w Rawie skompletowanie mapy i odnalezienie ukrytego skarbu. Dla pierwszej drużyny, której się to uda przewidziana jest atrakcyjna nagroda.