Rowerem po Ziemi Bełchatowskiej

rajd rowerowy

Siedem wypraw rowerowych proponują w tym roku mieszkańcom powiatu bełchatowskie starostwo i Załoga Rowerowa ,,Zgrzyt”. Pierwszy rajd startuje już 23 kwietnia.

Atrakcyjne trasy, wspólne ogniska, rowerowe gadżety i dobra zabawa – po raz drugi starostwo i Załoga Rowerowa ,,Zgrzyt” zapraszają mieszkańców na cykl rajdów rowerowych po powiecie bełchatowskim. Otworzy go wiosenny rajd pod hasłem ,,Tam, gdzie Rakówka wpada do Widawki”. Zielona trasa liczyć będzie 28 kilometrów. Rowerzyści wystartują 23 kwietnia spod budynku starostwa o godz. 13.
Na rajdy zaprasza mieszkańców Waldemar Wyczachowski, bełchatowski starosta. Jak mówi, to świetna okazja, by spojrzeć na powiat z innej perspektywy i lepiej go poznać. – Pomysł w tamtym roku się spodobał, dlatego do niego wracamy. Zależy nam, aby w rajdach brały udział całe rodziny, by była atrakcyjna forma spędzenia wolnego czasu, ale też coś, co integruje mieszkańców i łączy ich z regionem, w którym mieszkają – mówi Waldemar Wyczachowski. – Tym razem mamy dla rowerzystów siedem wycieczek. Dodatkowo wydajemy w tym roku drugą część ,,Przewodnika rowerowego po powiecie bełchatowskim” z nowymi propozycjami tras rowerowych.
21 maja rowerzyści wybiorą się do ruin dworu w Mikorzycach, 4 czerwca zwiedzą wschodnią cześć powiatu podczas ekologicznego rajdu białego, a 9 lipca pojadą do Zelowa. 13 sierpnia będzie wyprawa do starej kopalni w Gadkach, a 3 września terenowy rajd szlakiem polskich umocnień polowych z 1939 roku. Cykl tradycyjnie zakończy biało-czerwony Powiatowy Rajd Niepodległości 11 listopada, który tym razem poświęcony będzie powstańcom styczniowym.
Jak mówi Maciek Kuszneruk, prezes Załogi Rowerowej ,,Zgrzyt”, w tym roku trasy będą nieco krótsze, tak by w rajdzie mogli brać udział mniej zaprawieni w jeździe rowerzyści. Najdłuższa trasa do Zelowa liczyć będzie 40 kilometrów.
Rowerzyści dostaną pamiątkowe, odblaskowe plakietki i poprawiające bezpieczeństwo rowerowe gadżety. Każdy rajd ma swój kolor i organizatorzy zachęcają uczestników do zakładania ubrań i dodatków właśnie w tych barwach. Zapowiadają również nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika rajdu.

W ubiegłym roku rajdy cieszyły się dużym powodzeniem. W sumie wzięło w nich udział ponad 420 osób.