Sempertrans Bełchatów buduje halę produkcyjną

Wieści Sempertrans

Ponad 40 mln euro zainwestuje austriacka grupa Semperit w rozbudowę zakładów produkujących taśmy przenośnikowe Sempertrans Bełchatów w Rogowcu. 27 maja br. wmurowano kamień węgielny w nowo budowanej części zakładu.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego w firmie Sempertrans Bełchatów uczestniczyło wielu znamienitych gości, w tym przedstawiciele: województwa, lokalnych władz, PGE GiEK oraz oczywiście grupy Semperit.
Sempertrans Bełchatów jest jednym z największych zakładów produkujących taśmy przenośnikowe w Europie. Produkty Sempertrans stosowane są w przemyśle górniczym, metalowym i cementowym, w elektrowniach węglowych oraz branży transportowej. Firma dostarczyła ok. 30 km energooszczędnych taśm przenośnikowych spółce energetycznej PGE. Potencjalne oszczędności energii, dzięki eksploatacji tych przenośników, będą wynosić 45 milionów kWh rocznie. Sempertrans jest głównym dostawcą taśm przenośnikowych dla niemieckiego koncernu energetycznego RWE. W 2013 r. firma uzyskała przychody w wysokości 155 mln euro oraz EBITDA w wysokości 24 mln euro.
– W ciągu ostatnich trzech lat zwiększyliśmy nasze działania sprzedażowe, szczególnie w Ameryce Południowej i Azji, a także otworzyliśmy dodatkowe segmenty rynku. Konieczne jest rozwijanie zdolności produkcyjnych, aby być przygotowanym na kontynuowanie naszej ekspansji na wcześniej niewykorzystywane rynki i kraje. W wyniku naszej pozytywnej dla zakładu Bełchatów decyzji zwiększamy naszą silną pozycję technologiczną w branży taśm przenośnikowych o wysokiej jakości i tworzymy dodatkowe miejsca pracy w przemyśle w Europie – powiedział Thomas Fahnemann, Dyrektor Generalny Grupy Semperit.
Jak wyjaśnił Dyrektor Generalny, o wyborze lokalizacji tej ogromnej inwestycji w Polsce, zadecydowały duże sukcesy, jakie firma odniosła w naszym kraju oraz wykwalifikowana kadra pracownicza. Łącznie, w związku z rozszerzeniem produkcji taśm przenośnikowych w fabryce Bełchatów, do 2015 r. zainwestowanych zostanie ok. 40 mln euro. – Dzięki nowym urządzeniom będzie można uzyskać większą efektywność procesu produkcji – tłumaczył Stanisław Piechocki, Prezes Sempertrans Bełchatów. Jest to największa inwestycja organiczna w historii firmy Semperit. Dla mieszkańców naszego regionu oznacza to do 150 miejsc pracy.
Segment Sempertrans wchodzi w skład Grupy Semperit, która opracowuje, produkuje i sprzedaje w ponad 100 krajach wysoko wyspecjalizowane wyroby z gumy i tworzyw sztucznych dla sektora medycznego i przemysłowego, w tym m.in.: rękawiczki chirurgiczne, przewody hydrauliczne i przemysłowe, przenośniki taśmowe, poręcze schodów ruchomych, profile budowlane, elementy do kolejek linowych. Siedziba firmy znajduje się w Wiedniu. Grupa Semperit zatrudnia ponad 10 tys. pracowników na całym świecie i posiada 22 zakłady produkcyjne.