Skieniewice: Zginęła rowerzystka

28 sierpnia rano w miejscowości Podtrzcianna gm. Nowy Kawęczyn doszło do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Na miejscu zginęła 57 letnia rowerzystka.

Około godziny 7:05 skierniewicka Policja została powiadomiona o wypadku drogowym w miejscowości Podtrzcianna. Policjanci którzy udali się na miejsce ustalili, że 31 letni mieszkaniec Sochaczewa jadąc samochodem renault clio w kierunku Skierniewic uderzył w tył roweru kierowanego przez 57 letnią mieszkankę powiatu skierniewickiego. W wyniku odniesionych obrażeń poniosła śmierć na miejscu.
Dzień wcześniej około godziny 15:30 również doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. W miejscowości Prusy gmina Głuchów, 49 letni kierowca poloneza w trakcie wyprzedzania rowerzystki potrącił jadącą w tym samym kierunku 70 letnią mieszkankę powiatu skierniewickiego. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała została odwieziona do szpitala w Rawie Mazowieckiej.
Kończy się lato, wcześniej zapada zmrok a zarazem zmniejsza się widoczność „niechronionych” użytkowników dróg. Przypominamy, że jadąc rowerem czy też idąc poboczem drogi powinniśmy korzystać z elementów odblaskowych założonych na odzież. Rowerzyści dla własnego bezpieczeństwa i by być widoczni dla kierowców mogą zakładać na siebie kamizelki odblaskowe. Dzięki nim w cieniu drzew w trakcie słonecznych jesiennych dni, czy też o zmroku są z daleka widoczni dla kierowców, co zdecydowanie zwiększa ich bezpieczeństwo.