„Strefa Rodzica” w Matce Polce

Wieści Strefa Rodzica

W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki trwają gruntowne remonty. W ramach prac w Klinice Neurochirurgii powstała „Strefa rodzica”. Jest to zaadoptowana przestrzeń po gabinecie zabiegowym, w której rodzice w przerwach pomiędzy godzinami spędzonymi przy łóżku swoich dzieci mogą odpocząć. Remont i wyposażenie pomieszczenia zapewniło Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty oraz sklep IKEA Łódź.
Chore dzieci przebywające w szpitalu najczęściej nie chcą zostawać same, stąd rodzice czuwają przy ich łóżkach zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Zmęczeni potrzebują choć chwili odpoczynku. W Klinice Neurochirurgii Instytutu Matki Polki miejscem, w którym mogą odetchnąć jest powstała właśnie „Strefa Rodzica”. Pomieszczenie zostało wyremontowane i umeblowane, tak aby mogło jak najlepiej służyć opiekunom chorych maluchów. Tego zadania podjęło się Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty oraz sklep IKEA Łódź.
„Stworzenie „Strefy Rodzica” w Klinice Neurochirurgii to druga część wspólnego projektu realizowanego przez Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty oraz sklepu IKEA Łódź. Pierwszą realizacją było odnowieniu świetlicy na oddziale dziecięcym w piotrkowskim szpitalu. Kolejnym etapem będzie z kolei wsparcie Kliniki Intensywnej Terapii Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt” – powiedziała Iwona Gasik-Płomińska, Sustainability Developer IKEA DS North Europe.
Wizją IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi i społeczności. Firma podejmuje wiele różnego rodzaju działań, które mają prowadzić do spełniania tych założeń. Wspólna inicjatywa Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty i sklepu IKEA Łódź jest jednym z nich.

Źródło: IKEA Łódź