Triathlon w Bełchatowie

Trzy, three, drei, tri… Trzy kolory. Trzy miasta. Trzy dyscypliny: pływanie, jazda na rowerze, bieganie. Triathlon i jego nowa odsłona w Polsce – Tri Tour Energy swój finał planuje w Bełchatowie. Już na początku września 2016 roku powiat bełchatowski będzie gościł finał ogólnopolskich zmagań. Emocje dla kibiców i startujących gwarantowane!

Triathlon to multidyscyplina sportowa, w skład której wchodzi pływanie, jazda na rowerze i bieg. Sport ten bije rekordy popularności. Z roku na rok przybywa tysiące wielbicieli tego sportu. Jeszcze w 2010 roku w Polsce odbywało się kilka imprez, a liczba uczestników jednej nie przekraczała 200-300 osób. W 2015 roku, od maja do września, odbyło się ich kilkadziesiąt. W rekordowy weekend nawet osiem. Każda zgromadziła od 400 do 1000 uczestników. Imprezy gromadzą też coraz więcej kibiców, którzy dopingują znajomych, rodzinę, a zdarza się, że sami w kolejnych latach podejmują to sportowe wyzwanie. Dla niektórych triathlon stał się po prostu sposobem na życie.
Tri Tour Energy to cykl trzech imprez triathlonowych, które odbędą się w czerwcu, lipcu i wrześniu 2016 roku. Pierwszą z nich, krótko przed wakacjami, w dniach 18-19 czerwca 2016 r. zaplanowano w Starogardzie Gdańskim. Drugą 3. lipca w Lidzbarku Welskim w województwie warmińsko – mazurskim, by całość cyklu podsumować 3. września w Bełchatowie.
Trzy dyscypliny, trzy dystanse
Cykl imprez Tri Tour Energy swój finał znajdzie w Bełchatowie, gdzie warunki dla triathlonu są wręcz wymarzone: zbiornik o stałej głębokości zlokalizowany w malowniczym lasku, kilka minut jazdy od Bełchatowa, trasy rowerowe wokół sprzyjające treningom oraz trasy biegowe w lasach wokół zbiornika Słok. Prężnie działające stowarzyszenie kolarskie i biegowe oraz organizacje zajmujące się zabezpieczeniem wodnym pozwalają mieć pewność, że impreza w Bełchatowie będzie zrealizowana na najwyższym poziomie.
W trakcie Tri Tour Energy w Bełchatowie zawodnicy będą rywalizować indywidualnie i w sztafetach na trzech dystansach: ½ IM, który obejmuje 1900m pływania, 90km na rowerze i 21,1km biegu, ¼ IM, czyli 950m pływania, 45km na rowerze i 10,5km biegu oraz 1/8 IM – 475m pływania, 22,5km rowerem i 5,25km biegu. Dystans pływacki uczestnicy pokonają w zalewie Słok, pętla rowerowa zostanie poprowadzona od strefy zmian przy zalewie w kierunku Bełchatowa i z powrotem do parkingu przy Elektrowni, by po 22,5km jazdy powrócić do miejsca startu. Biegaczy natomiast będzie można dopingować na trasie biegowej wokół zalewu Słok. Meta zlokalizowana będzie na stadionie przy strefie zmian.
Oprócz zawodów odbędą się także imprezy towarzyszące: dla dzieci, charytatywne i inne. Organizatorzy planują również nagrodzić tych, którym nie uda się stanąć na podium – wystarczy, że wezmą oni udział w konkursach specjalnych. Przedstawiciele gmin staną w szranki w Triathlonowym Turnieju Miast. Do kibicowania zaproszone zostaną lokalne społeczności – one także będą walczyły o specjalną nagrodę dla najaktywniejszej strefy kibica. Podczas trzech imprez czeka nas solidna dawka pozytywnych emocji.
Zapisy już wystartowały!
Więcej na www.trienergy.pl oraz na http://facebook.com/TriTourEnergy