Uprawiali marihuanę

Wiesci marihuana

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego zgierskiej jednostki policji zlikwidowali plantację konopi indyjskich.

Funkcjonariusze komendy wojewódzkiej zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie gminy Ozorków w Sokolnikach Lesie prowadzona jest uprawa konopi. Swoją wiedzę przekazali policjantom ze Zgierza, którzy wspólnie z nimi 23 marca 2015 r. przeprowadzili działania uderzające w ten nielegalny proceder.
Około godz. 17. 30 policjanci pojawili się przed wytypowanym budynkiem. Gdy tylko nadarzyła się sposobność weszli na teren posesji. Na miejscu obecny był właściciel nieruchomości oraz jego dziewczyna. Policjanci poinformowali ich o powodzie swojej wizyty i rozpoczęli przeszukanie. W całym domu roznosiła się charakterystyczna woń marihuany W piwnicy w wydzielonym pomieszczeniu odpowiednio doświetlonym i wentylowanym policjanci znaleźli 17 sztuk krzewów konopi, ponad 200 gramów podsuszonego ziela tej rośliny oraz ponad 16 gramów suszu roślinnego. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli w budynku siedemset sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. W związku z popełnieniem przestępstwa policjanci zatrzymali 31-letniego właściciela posesji oraz jego 22-letnią towarzyszkę. Dziś oboje zostaną przesłuchani. Za uprawę marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawa mam charakter rozwojowy.

KWP w Łodzi