Uwaga na fałszywych doradców

Jak podaje piotrkowski magistrat do Urzędu Miasta zgłosiła się piotrkowianka, od której chciano wyłudzić dane osobowe. Według relacji kobieta została odwiedzona w domu przez osobę podającą się za przedstawiciela handlowego jednej z instytucji finansowych zajmującej się udzielaniem pożyczek i kredytów.

Piotrkowscy urzędnicy poprosili o zgłoszenie tego zajścia na Policję lub Straż Miejską, ale równocześnie – odpowiadając na prośbę piotrkowianki – zapewnili, że na stronie internetowej magistratu pojawi się informacja ostrzegająca pozostałych mieszkańców naszego miasta.

– Bardzo często zdarza się, że osoba, która podała swój PESEL lub numer dowodu po kilku miesiącach dowiaduje się, że ma do spłacenia pożyczkę lub kredyt, który ktoś zaciągnął w jej imieniu – informuje piotrkowska Straż Miejska.
– Aby uniknąć takich problemów warto dokładnie sprawdzić do jakich celów mają być wykorzystane nasze dane oraz nasz podpis. Apelujemy o zapoznawanie się z treścią podpisywanych dokumentów.
To już kolejne przykłady wykorzystywania niewiedzy ludzi do zdobycia korzyści materialnych. Ostatnie „dokonania” naciągaczy były związane z przeprowadzanym procesem cyfryzacji. Jak widać oszuści nie śpią i szukają kolejnych sposobów na okradanie piotrkowian.

Wszystkie takie przypadki należy natychmiast zgłaszać na Policję lub Straż Miejską.
Źródło: UM Piotrkowa Tryb.