W zdrowym ciele zdrowy duch

Rodzinnie na rowerach

Doczekaliśmy się wreszcie upragnionego słońca. W powietrzu pachnie wiosną. Temperatura rośnie a my rozstajemy się z ciepłymi ubraniami. Oprócz ubrań, warto pozbyć się również zbędnych kilogramów i zadbać o naszą kondycję oraz sylwetkę. Cel ten osiągniemy nie tylko dzięki odpowiedniej diecie, ale przede wszystkim dzięki aktywności fizycznej. 

Zimą większość wolnego czasu spędzamy w domu na błogim lenistwie. Nic więc dziwnego, że zaczynamy się męczyć i dostajemy zadyszki nawet przy wchodzeniu po schodach. Waga ciała też pozostawia wiele do życzenia. Właśnie nadszedł znakomity czas, aby wreszcie wyjść z domu, zamiast siedzieć przed telewizorem i objadać się smakołykami. Wiosną dużo łatwiej zmobilizować się do spacerów. Możemy zacząć biegać, jeździć na rowerze lub rolkach. Możliwości jest naprawdę wiele. Istotne jest to, aby wybrać taki rodzaj ćwiczeń, który sprawi nam przyjemność. Jeśli nie lubimy pływać, nie zmuszajmy się do chodzenia na basen. Wybierzmy taki rodzaj aktywności, który będzie odpowiedni do naszego temperamentu i zainteresowań. Naukowcy udowodnili bowiem, że już kilka minut intensywnych ćwiczeń powoduje wydzielanie się endorfiny, czyli hormonu szczęścia. I oto właśnie chodzi, aby ćwiczenia nie były dla nas udręką lecz sprawiały nam prawdziwą przyjemność.
Dla domatorów dobrym rozwiązaniem jest  zakup np. roweru treningowego, steppera bądź bieżni. Dzięki temu będą oni mogli zadbać o kondycję i sylwetkę, nawet nie wychodząc z domu.
Jednak nie każdy z nas ma w sobie tyle samodyscypliny, aby samemu systematycznie ćwiczyć. Dlatego dobrym rozwiązaniem są ćwiczenia grupowe oferowane przez różnego rodzaju kluby fitness. Obecnie prawie na każdym osiedlu naszego regionu są kluby, w których pod okiem specjalisty, prowadzone są zajęcia m.in. z: aerobiku, jogi, pilatesu, salsy, czy zumby. Możemy skorzystać również z ofert szkół tańca czy siłowni.
Jak widać, możliwości jest wiele. Pozostaje jedynie zmobilizować się i przystąpić do działania.