Wielkanoc na drogach woj. łódzkiego

Wieści kontrola policji

Policjanci podsumowali akcję „Bezpieczna Wielkanoc 2015”. W ciągu 4 dni działań na drogach województwa łódzkiego doszło do 33 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć a 40 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 86 kierujących pod wpływem alkoholu.

Do obu śmiertelnych wypadków doszło w piątkowy wieczór 3 kwietnia 2015r:
– około godziny 20.00 w powiecie pajęczańskim okolicy miejscowości Lipnik w gminie Siemkowice 19-letni kierujący fordem focusem potrącił idącą ulicą i prowadzącą rower 83-letnią kobietę. Pomimo udzielonej pomocy kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierujący fordem w chwili zdarzenia był trzeźwy.
– około godziny 21:15 w powiecie bełchatowskim w miejscowości Łobudzice w gminie Zelów stojący na poboczu 22-letni mężczyzna został potrącony przez nieustalony na chwile obecną pojazd którego kierowca zbiegł z miejsca wypadku. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Sprawcy wypadku poszukują bełchatowscy policjanci.
Tegoroczne statystyki wypadły lepiej niż w roku 2014, kiedy to podczas 4 dni działań odnotowano 32 wypadki drogowe, w których zginęły 3 osoby, a 36 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wówczas 151 nietrzeźwych kierujących.

KWP w Łodzi