Zakrętek dla Amelki przybywa

belchatow_zbiorka-nakretek

W bełchatowskim Centrum Kształcenia Praktycznego przybywa coraz więcej worków z plastikowymi zakrętkami. Do tej pory udało się zebrać ponad 900 kg. Na specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny dla Amelki potrzeb aż 6 ton.

„Zakręcona pomoc dla Amelki” to już druga edycja akcji, której pomysłodawcą i organizatorem jest CKP:
Zbieranie zakrętek staje się coraz bardziej popularne, również w regionie bełchatowskim. Wiele osób nie wie jednak, na jaki cel są przekazywane. Wykorzystując możliwości jakie niesie ze sobą program Fundacji Nauka i Kultura „ZbieramyZakretki.pl pomagając ludziom pomagamy naturze” postanowiliśmy pomagać dzieciom z okolic Bełchatowa – mówi dyrektor CKP, Andrzej Jędrzejczyk.
Placówka, jako pełnomocnik Fundacji na terenie powiatu bełchatowskiego, zachęca wszystkich mieszkańców do odkręcania i zbierania zakrętek pod hasłem „Nakręć się na pomaganie”. Pierwszą edycję zorganizowali w ubiegłym roku. Zebrane wówczas zakrętki zamieniono na specjalistyczną matę dla chorego Mateusza. Powodzenie akcji zdecydowało o jej kontynuacji. Tym razem na zakrętki czeka Amelka.
Do zbiórki przyłączyły się już wszystkie szkoły średnie z powiatu bełchatowskiego, część szkół podstawowych i przedszkoli, PGE GKS Bełchatów, LKS Omega Kleszczów, Powiatowe Centrum Sportu, a także Klub Seniora „Nie ma mocnych”. Patronat nad akcją objął Starosta Bełchatowski oraz Prezydent Miasta Bełchatowa.
Zakrętki można przynosić do budynku CKP lub kontaktować się telefonicznie z organizatorem akcji.

Odkręcajcie…zbierajcie…pomagajcie!!!