Zmiany w komunikacji miejskiej

Z początkiem nowego roku Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Piotrkowie zamierza wprowadzić kilka istotnych zmian, które powinny przyczynić się do zwiększenia komfortu korzystających ze środków transportu publicznego.

Od 1 stycznia na przystankach autobusowych zagoszczą rozkłady jazdy wszystkich firm realizujących przewozy na liniach komunikacyjnych przebiegających przez nasze miasto, tzn. zarówno komunikacji miejskiej, jaki i przewoźników prywatnych obsługujących sąsiadujące gminy. Wszystkie rozkłady zostaną ujednolicone i zawierać będą wiele dodatkowych informacji. Oprócz godzin odjazdów znajdą się na nich m.in. lista obsługiwanych przystanków czy kompletne dane adresowe przewoźnika obsługującego daną linię.

Stworzony zostanie także system informacji dla pasażera. Na stronie internetowej MZDiK znajdą się rozkłady jazdy wszystkich przewoźników działających na obszarze miasta oraz powiatu piotrkowskiego. Dodatkowym atutem będzie wyszukiwarka umożliwiająca znalezienie najkorzystniejszego połączenia. Na stronie internetowej MZDiK, jak i na przystankach autobusowych znajdą się informacje o aktualnej cenie biletów komunikacji miejskiej, wykaz uprawnień do przejazdów ulgowych i bezpłatnych oraz schemat tras „emzetek”. Docelowo, w ciągu najbliższych kilku miesięcy, na każdym przystanku umieszczona zostanie jego nazwa.

UM Piotrkowa